صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
جمعه، 24 مرداد 1399 - 01:27   
  تازه ترین ها:  
 تبلیغ
#من _ماسک_میزنم
#من _ماسک_میزنم
نفت و مسئولیت اجتماعی
نفت و مسئولیت اجتماعی
 
 پربیننده ترین اخبار
  آخرین مهلت تکمیل فرم خوداظهاری داوطلبان کنکور
  جدول زمان‌بندی و آمار داوطلبان کنکور
  جزئیات طرح جدید مجلس درباره سهمیه‌بندی بنزین
  مالیات خرید سکه تا ۶۵۰هزار تومان تعیین شد
  شروع سال تحصیلی از ۱۵شهریور قطعی است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 52400صفحه نخست » اخبار ویژهشنبه، 14 تیر 1399 - 15:53
هزینه کردن برای آتش نشانی اهواز سرمایه گذاری است
پایگاه خبری دیار کارون: آتش نشانان قهرمانانی گمنام هستند که در رسانه ها و محافل کمتر به فداکاری های آنان پرداخته می شود و صرفاً وقتی خبر شهادت تعدادی از نیروهای فداکار آتش نشانی را می شنویم اظهار تاسف کوچکی می کنیم و از کنار آن رد می شویم و این خبر در بحبوحه اخبار هزار رنگ داغ روزمره به دست فراموشی سپرده می شود
  

به جرات می توان گفت علاوه بر سرمایه های مالی؛ حفظ جان عزیزان و اعضای خانواده مهم ترین خواسته هر انسانی است که این مهم در مواقع بروز حادثه توسط گروه های امدادی، اورژانسی از جمله آتش نشانی انجام می شود.

هزینه کردن برای آتش نشانی اهواز سرمایه گذاری است

آتش نشانان قهرمانانی گمنام هستند که با ایثار و از خود گذشتگی اسباب آسایش و رفاه شهروندان را مهیا می کنند. مردان غیوری که وقتی لباس خدمت بر تن می کنند آسایش، خانواده، فرزند و علایق دنیوی خود را به طور کامل فراموش می کنند و برای نجات هموطنان و همشهریان خود تا پای جان فداکاری می کنند.

 

قهرمانانی که در رسانه ها و محافل کمتر به فداکاری های آنان پرداخته می شود و صرفاً وقتی خبر شهادت تعدادی از نیروهای فداکار آتش نشانی را می شنویم اظهار تاسف کوچکی می کنیم و از کنار آن رد می شویم و این خبر در بحبوحه اخبار هزار رنگ داغ روزمره به دست فراموشی سپرده می شود.

 

هزینه کردن برای آتش نشانی اهواز سرمایه گذاری است

 

همه روزه هنگامی که از جلوی مرکز آتش نشانی عبور می کنیم بنرها و پارچه های رنگارنگ تقدیر و تشکر شهروندان از خدمات آتشنشانان را مشاهده می کنیم که در موقع بروز حادثه با ایثار و از خودگذشتگی ای بی مثال، ناجی مال و جان مردم شده اند. تقدیر شهروندان بسیار ستودنی و فاخر است اما ای کاش از سوی مسئولین فکری موثر برای کم کردن بار سنگین بر دوش این ناجیان گمنام اندیشیده شود که یکی از مسائلی که قطعاً می تواند به انجام خدمت مطلوب تر و اثر بخشی بیشتر در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی منتج گردد تجهیز و فراهم نمودن وسایل روز دنیا برای مجموعه آتش نشانی است چرا که این مسئله به صورت مستقیم بر حفظ جان و کاهش خسارت های مالی شهروندان اثر دارد.

 

خداوند متعال در آیه 32 سوره مائده می فرمایند:

من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا
هرکس انسانی را از مرگ نجات دهد گویا همه مردم را از مرگ نجات داده است

 

استان زرخیز خوزستان و به ویژه شهرستان اهواز به علت شرایط استراتژیک و اقلیم خاص جغرافیایی و همچنین به علت کثرت وجود منابع عظیم گاز و نفت و وجود صنایع مختلف اقتصادی و پتروشیمی در مبحث آتش نشانی شرایط ویژه و خاصی دارد و این مهم می طلبد که بروز رسانی و تجهیز امکانات این سازمان متناسب با تعداد و حجم گسترده عملیات آن باشد.

 

در مسئله بیماری همه گیر کرونا که علاوه بر ایران سایر کشورهای جهان را به خود درگیر کرد، شاهد ایمن سازی محیطی و پاک سازی های گسترده اماکن عمومی و پر تردد به صورت شبانه توسط نیروهای آتش نشانی بودیم به صورتیکه این واحد حتی در روزهایی که مردم سراسر کشور در قرنطینه اجباری بودند با حداکثر نیروی انسانی و تجهیزات در حال خدمت رسانی بود تا جایی که به گفته ابراهیم قنبری رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیش از 52 نفر از آتش نشانان اهوازی به کرونا مبتلا شدند.

 

هزینه کردن برای آتش نشانی اهواز سرمایه گذاری است

 

هزینه کردن برای آتش نشانی اهواز سرمایه گذاری است

 


به روشنی به یاد داریم که در بحران های مختلف از جمل سیل فروردین ماه سال گذشته در خوزستان و همچنین آب گرفتگی گسترده شهر اهواز و کارون در زمستان امسال یکی از ارگان هایی که دوشادوش سایر ارگان های جهادی و خدمت رسان، به صورت شبانه روزی به خدمت رسانی به مردم مشغول بود آتش نشانی شهر اهواز بود همچنین در حوادث مختلف از جمله ارتکاب شخص به خودسوزی، خودکشی، غرق شدگی و یا سایر اشکال مختلف نجات شهروندان در ماه ها و سال های گذشته همیشه شاهد حضور پررنگ آتش نشانان اهوازی به منظور نجات شهروندان و کاهش خسارات مالی بوده ایم.

 

در چند روز گذشته که آتش سوزی های برخی مراتع، زمین های کشاورزی و جنگل ها به وقوع پیوست بازهم آتش نشانان با عزمی مجاهدانه با جوهری به رنگ غیرت خطی خوش را بر تابلوی مهربانی تصویر کردند. همچنین در روزهای گذشته که سایت زباله پسماند شهرداری اهواز در روستای صفیره ( 15 کیلومتری شرق شهر اهواز) دچار آتش سوزی شد مجاهدت این سربازان وطن در گرمای بیش از 50 درجه سانتی گراد پر رنگ تر شد و همان طور که همه ما در اخبار مطلع شدیم این عزیزان 5 شبانه روز بصورت 24 ساعته در حال اطفای حریق در مرکز پسماند زباله های شهر اهواز مشغول هستند اما اگر تجهیزات آنان از وضعیت کنونی بیشتر بود مطمئناً می توانستند خدمات بهتری را ارائه کنند، همچنین وقت و انرژی کمتری از اکیپ های آتشنشانی گرفته می شد که چه بسا در آن وقت چند دقیقه ای بتوانستند جان انسان یا انسان هایی را از خطر مرگ نجات دهند.

 

 

هزینه کردن برای آتش نشانی اهواز سرمایه گذاری است

 

هزینه کردن برای آتش نشانی اهواز سرمایه گذاری است

 

هزینه کردن برای آتش نشانی اهواز سرمایه گذاری است

هزینه کردن برای آتش نشانی اهواز سرمایه گذاری است

هواپیما و هلی کوپتر های آب پاش و خاک پاش، نردبان های بلند امدادرسانی، موتورسیکلت های آتش نشان، خودروهای پیشرو آتش نشانی، کامیون های آتش نشانی، تجهیزات ارتباطی و رادیویی پیشرفته و نیروی انسانی مکفی از جمله پتانسیل هایی است که می تواند این مرکز را به منظور خدمات رسانی بهتر و سریع تر یاری کند تا در حوادث آینده شاهد کاهش آمار قربانیان حوادث و همچنین کاهش خسارت ها به سرمایه های انسانی، طبیعی و مالی باشیم.

 

پایگاه خبری دیار کارون – مجتبی حیدری

   
  
کلیدواژه ها: آتشنشانی اهواز - فداکاری - خدمت - امکانات جدید آتشنشانی - تجهیزات اطفای حریق - تجهیزات آتشنشانی - مجتبی حیدری - دیار کارون - اهواز - شهرداری اهواز - آتشنشانی اهواز - آتشنشانی و خدمات ایمنی اهواز


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 آخرین اخبار
  شروع سال تحصیلی از ۱۵شهریور قطعی است
  مالیات خرید سکه تا ۶۵۰هزار تومان تعیین شد
  آخرین مهلت تکمیل فرم خوداظهاری داوطلبان کنکور
  جدول زمان‌بندی و آمار داوطلبان کنکور
  جزئیات طرح جدید مجلس درباره سهمیه‌بندی بنزین
  مهلت پرداخت اقساطی جرایم تا پایان مردادماه
  واکسن ایرانیِ کرونا وارد فاز انسانی شد
  شناسایی راه‌های جدید ورود ویروس به بدن
  اجرای طرح پاکسازی و دستگیری فروشندگان موادمخدردرشهرستان شوشتر
  سهمیه مسکن ملی شرافت افزایش یافت
  آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان های شوشتر و گتوند برگزار شد
  سامانه پاسخگویی به سوالات شرعی زندانیان در ندامتگاه شوشتر راه اندازی شد
  رهایی گروگان در شوشتر
  جزئیات ثبت‌نام در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد
  راه اندازی دبیرستان دوره اول پسرانه و دخترانه صدرای معارف
  زمان برگزاری کنکور بدون تغییر ماند
  تازه ازدواج‌کرده‌ها، اولویت وام ودیعه هستند
  «صندوق دارا دوم» با ۳۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود
  عرضه ۴۳هزار خودرو به بازار طی هفته‌های آینده
  پلیس: برای برخورد با بد‌حجابی جدیت داریم
  دارا دوم شهریورماه می‌آید
  فرصت فروش سهام عدالت تا پایان سال وجود دارد
  مرحله دوم انتخابات مجلس ۲۱ شهریور برگزار می شود
  عرضه سهام شرکت‌های نفتی متوقف شد
  مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درسی تمدید شد
  ادامه آخرین اخبار
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس ::  نسخه تلکس
© دیار کارون 1390
info@deyarkaroon.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار